Fuar
Yapı Kredi Yayınları, 30 Ekim – 7 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek 29. İstanbul Kitap Fuarı’na yepyeni kitapları, söyleşi ve imza günleriyle katılıyor. Gelenek bu yıl da bozulmadı… Son 9 yılda olduğu gibi fuarın “onur yazarı” yine Yapı Kredi Yayınları’ndan: Doğan Kuban.

Böylece TÜYAP’ın 24 onur yazarından 14’ü Yapı Kredi Yayınları yazarları arasından seçilmiş oldu.

Fuarda, bu yılın onur yazarı Doğan Kuban ayrıca Füruzan, Mine Söğüt, Filiz Özdem, Ayşegül Çelik, Sara Şahinkanat, Kaya Genç, Bilgin Adalı, Feridun Oral, Ege Erim, Alper Uygur ve Roger Norman Yapı Kredi Yayınları standında okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak. İstanbul üzerine çalışmalarıyla tanınan Fransız yazar Catherine Pinguet ve Korkut Erdur da İstanbul üzerine bir söyleşiye katılacaklar.

FUAR PROGRAMI

SÖYLEŞİ: “İstanbul’un Köpekleri”

6 Kasım Cumartesi

Konuşmacılar: Catherine Pinguet, Korkut Erdur

Yer: 12.00-13.00 Heybeliada Salonu – TÜYAP Doğan Hızlan Kitaplığı
Catherine Pinguet bu söyleşide, İstanbul üzerine yaptığı uzun soluklu bir çalışma sonunda yazdığı ve Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan İstanbul’un Köpekleri adlı kitabından hareketle, 1900’lerden günümüze bir İstanbul portresi çiziyor.


YAPI KREDİ STANDI’NDAKİ İMZA GÜNLERİ

Kaya Genç - 30 Ekim Cumartesi, saat: 14.00 – 16.00

Doğan Kuban - 30 Ekim Cumartesi, saat: 17.00 – 18.00

Ayşegül Çelik - 31 Ekim Pazar, saat 14.00- 16.00

Sara Şahinkanat – Feridun Oral - 2 Kasım Salı, saat: 11.00 – 14.00

Bilgin Adalı - Alper Uygur - 3 Kasım Çarşamba, saat: 11.00 – 14.00

Filiz Özdem - Ege Erim- 4 Kasım Perşembe, saat: 11.00 – 14.00

Roger Norman - 5 Kasım Cuma, saat: 11.00 – 14.00

Mine Söğüt - 6 Kasım Cumartesi, saat: 13.00 – 15.00

Füruzan - 6 Kasım Cumartesi, saat 15.00 -17.00

FUAR KİTAPLARIMIZDAN SEÇKİ

Bugünlerde Bahar İndi / Yaşar Kemal

İlkgençlik yıllarında, hikâye ve romandan önce, şiir yazmaya başlayan Türkiye’nin evrensel yazarı Yaşar Kemal, şiirlerini Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Bugünlerde Bahar İndi adlı kitapta topladı.

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 6.Kitap (2.Cilt) / Haz: Seyit Ali Kahraman

Yapı Kredi Yayınları, Evliya Çelebi Seyahatnamesini günümüz Türkçesi ile yayımlamaya devam ediyor. Evliya Çelebi’nin yolu bu kez Avrupa’ya düşüyor: Budin’den Venedik’e Hollanda’dan Mostar’a…

Büyümüş de Küçülmüş / Carlo Collodi

Çeviren: Filiz Özdem, Resimleyen: Emine Bora

Yapı Kredi Yayınları, Carlo Collodi’nin 120. ölüm yıldönümünde Pinokyo’nun Maceraları – Bir Kuklanın Hikâyesi’nden sonra, Büyümüş de Küçülmüş’ü yayımlıyor. Türkçede ilk kez yayımlanan kitabı yazar ve çevirmen Filiz Özdem çevirdi ve ressam Emine Bora muhteşem bir Gigino yarattı.

Susamlı Halkanın Tılsımı / Artun Ünsal

Nimet Geldi Ekine, Ölmez Ağacın Peşinde, Süt Uyuyunca ve Silivrim Kaymak adlı unutulmaz kitapların yazarı Prof. Dr. Artun Ünsal’ın bu kez de Susamlı Halkanın Tılsımı adlı kitabı yayımlandı. Orhan Cem Çetin’in fotoğraflarıyla zenginleşen ve kitap, yemek kültürümüzün önemli bir parçası olan simidi konu ediniyor.

Yeryüzünde Binbir Efsane / Filiz Özdem

Çizen: Aysu Koçak

Yeryüzünden Binbir Efsane / Bakır Dağlar, Kör Kuyular, Büyülü Kuşlar’da Filiz Özdem, her yaştan genç için bir masal âlemi kuruyor. Bu âleme, Aysu Koçak gravür tadındaki desenleriyle eşlik ediyor. Efsaneler resimlere, resimler efsanelere karışıyor.

Canavarlar -Garip Yaratıklar Kitabı

Yazan: Christopher Dell

Çeviren: Nurettin Elhüseyni

Canavarlar – Garip Yaratıklar Kitabı milattan öncesinden günümüze, Doğu’dan Batı’ya pek çok kültürde canavarları inceleyen bir çalışma. Christopher Bell’in akıcı ve ayrıntılı metni etkileyici illüstrasyonlar eşliğinde canavarlar hakkında karanlık ama çekici bir görsel tarih niteliğinde.

Osmanlı Tarihinden Portreler Seçme Makaleler 1

İsmail Hakkı Uzunçarşılı

Osmanlı Tarihinden Portreler kitabı, Cumhuriyet dönemi tarihçiliğimizin öncülerinden İsmail Hakkı Uzunçarşılı’nın makalelerinden bir seçki sunuyor: Osmanlı’nın sanat, siyaset, bilim, kültür dünyasından seçilmiş 16 kişi… Kimi bir macera romanı kahramanı niteliğinde, kimi yükselme hırsıyla dolu, kimi ağırbaşlı kişilikler…

Tetikçi II / Çizimler: Luc Jacamon

Senaryo: MATZ

Kiralık bir katilin maceralarını anlatırken alışılmışın çok dışındaki yaşam biçimini sürdürmesini sağlayan felsefesini de okurlarla paylaşan Tetikçi dizisinden ikinci çoklu albüm Tetikçi 2 Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı. İkinci Tetikçi, Kan Bağları, Modus Vivendi, Pişmanlıklarla adlı maceralarından oluşturuldu.

No comments: